Na co mám nárok u zubaře?

Základní informace o právech pacienta u zubaře

Každý z nás chodí k zubaři, ať už pravidelně nebo jen tehdy, když je to opravdu nutné. Je proto dobré vědět, na co máme při návštěvě zubního lékaře právo. Je to zdravotnická péče, takže je jasné, že máme přístup k řadě služeb. Ale mohou nás také odmítnout? Smí nám naordinovat nějaké léky? Co když se nám něco nestane podle našich očekávání? To jsou všechno otázky, na které bychom měli mít odpověď, a právě o tom bude tento článek.

Asi nejvíce lidí nechápe, že mají právo na informace. To znamená, že zubař by měl pacientovi vysvětlit, proč je daný zákrok nutný, jak probíhá a jaké mohou být možné komplikace. Na druhou stranu, pacient má právo informace odmítnout, pokud se bojí nebo je nějak jinak nepříjemné. Také má právo rozhodnout se, zda chce daný zákrok podstoupit nebo ne. Pokud je to možné, měl by dostat alternativní možnosti, jak problém řešit.

Jaký mám nárok na soukromí a diskrétnost?

Často se můžeme setkat s tím, že jsme nervózní nebo se nám něco nelíbí při naší návštěvě u zubaře. Máme ale na mysli naše soukromí a diskrétnost? Je velmi důležité, aby se cítili v této oblasti pohodlně. Odpověď je ano, měli bychom mít nárok na soukromí a diskrétnost.

Když jdeme k zubaři, měli bychom se cítit bezpečně a respektováni. Zubař by měl zacházet s našimi informacemi a zdravotním stavem s důstojností a respektem. Měl by také respektovat naše soukromí ať už jsme v čekárně, nebo jsme na zubním křesle prohlíženi. Pokud se necítíme dobře, měli bychom mít možnost se o tom otevřeně bavit a zubař by měl naše pocity brát v úvahu.

Co když se něco pokazí?

Není to tak často, ale stává se, že se při návštěvě u zubaře něco pokazí. Například může dojít k tomu, že nám zubař poškodí jiný zub nebo dásně, než měl v úmyslu, nebo nás může bolet více než bylo původně očekáváno. Takže co děláme, když se něco takového stane?

Pokud se něco pokazí a máme pocit, že jsme byli zraněni nebo naše zdraví bylo nějak jinak poškozeno, měli bychom se obrátit na zubaře a vysvětlit mu situaci. Pokud si myslíme, že nesplnil své povinnosti, můžeme podat stížnost na zdravotnický ombudsmana. Máme také právo na náhradu škody.

Pacientova odpovědnost a povinnosti

Když se bavíme o našich právech u zubaře, měli bychom také znát naše povinnosti. Těmi jsou především dodržování hygienických a lékařských pokynů, dodržování termínů návštěv a úhrada účtů za naše ošetření.

Lékařské pokyny bychom měli dodržovat přísně. Pokud nám zubař řekne, abychom po ošetření nejedli nebo pili určité věci, měli bychom ho poslechnout. To samé platí pro hygienu. Dodržování termínů je také důležité - pokud se na návštěvu nedostavíme bez omluvy, můžeme být pokutováni. Pokud se nám termín nehodí, měli bychom ho včas změnit.

Co když jsem nespokojený?

Může se stát, že nebudeme s ošetřením u zubaře spokojeni. Může to být z důvodu nesprávného ošetření, špatné komunikace nebo celkového postupu. Ale co můžeme dělat, když se nám něco takového stane?

Pokud nejsme spokojeni, měli bychom se o tom nejprve poradit se svým zubařem. Pokud s ním nemůžeme najít shodu, můžeme se obrátit na zdravotnického ombudsmana nebo na zdravotní pojišťovnu. Pokud to nepomůže, můžeme zvážit změnu zubaře. Je tedy dobře vědět, že i když jsme nespokojeni, máme možnosti, jak situaci vyřešit.

Pokud máte další otázky o tom, na co máte nárok u zubaře, neváhejte se mě zeptat. Jsem tu pro vás. A pamatujte, i když někdy může být návštěva zubaře stresující, je to pro naše zdraví nezbytné. Takže chraňte svůj úsměv a nebojte se vyhledat pomoc, když ji potřebujete.